Vabljeni na koncert tria Mind Tree, ki bo v danes, 9. februarja ob 20:00 v Kulturnem domu Postojna.
Vstopnice na voljo na vseh prodajnih mestih Mojekarte in na
TEJ POVEZAVI.
𝐌𝐢𝐧𝐝 𝐓𝐫𝐞𝐞 je zasedba treh mladih in obetavnih slovenskih glasbenikov - to so pianist 𝐌𝐚𝐭𝐢𝐜 Š𝐭𝐞𝐦𝐛𝐞𝐫𝐠𝐞𝐫, kontrabasist 𝐏𝐞𝐭𝐞𝐫 𝐒𝐦𝐫𝐝𝐞𝐥 in bobnar Ž𝐢𝐠𝐚 𝐒𝐦𝐫𝐝𝐞𝐥. Deluje s poudarkom na izvajanju avtorske glasbe, pretežno pod vplivom improvizirane in klasične glasbe, jazza ter alternativnih žanrov. V repertoar vpleta tudi z lastnimi aranžmaji začinjene jazzovske standarde in originale.
𝐌𝐚𝐭𝐢𝐜 Š𝐭𝐞𝐦𝐛𝐞𝐫𝐠𝐞𝐫 je pianist in skladatelj, aktiven predvsem na slovenski in avstrijski glasbeni sceni. Trenutno študira jazz klavir na avstrijski Univerzi za glasbo in uprizoritvene umetnosti v Gradcu v razredu vrhunskega nemškega pianista in pedagoga 𝐎𝐥𝐚𝐟𝐚 𝐏𝐨𝐥𝐳𝐢𝐞𝐡𝐧𝐚. V najstniških letih se je imel priložnost učiti od velikih glasbenih imen, kot so 𝐉𝐨𝐞 𝐒𝐚𝐧𝐝𝐞𝐫𝐬, 𝐉𝐨𝐡𝐧 𝐄𝐬𝐜𝐫𝐞𝐞𝐭, 𝐉𝐨𝐞𝐥 𝐑𝐨𝐬𝐬, 𝐉𝐚𝐬𝐨𝐧 𝐁𝐫𝐨𝐰𝐧, 𝐌𝐞𝐥𝐢𝐬𝐬𝐚 𝐀𝐥𝐝𝐚𝐧𝐚, 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐭𝐡𝐚𝐧 𝐊𝐫𝐞𝐢𝐬𝐛𝐞𝐫𝐠 …
Je prejemnik številnih priznanj, med drugim dveh zlatih plaket na državnem tekmovanju 𝐓𝐞𝐦𝐬𝐢𝐠 in Š𝐤𝐞𝐫𝐣𝐚𝐧č𝐞𝐯𝐞 𝐧𝐚𝐠𝐫𝐚𝐝𝐞 za izjemne akademske dosežke in zasluge pri umetniškem uveljavljanju Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana. Redno sodeluje s pomembnimi glasbenimi imeni, kot so 𝐁𝐢𝐠 𝐁𝐚𝐧𝐝 𝐑𝐓𝐕 𝐒𝐥𝐨𝐯𝐞𝐧𝐢𝐣𝐚, 𝐒𝐢𝐦𝐟𝐨𝐧𝐢č𝐧𝐢 𝐨𝐫𝐤𝐞𝐬𝐭𝐞𝐫 𝐑𝐓𝐕 𝐒𝐥𝐨𝐯𝐞𝐧𝐢𝐣𝐚, 𝐑𝐚𝐭𝐤𝐨 𝐃𝐢𝐯𝐣𝐚𝐤, 𝐈𝐠𝐨𝐫 𝐌𝐚𝐭𝐤𝐨𝐯𝐢č, 𝐉𝐚𝐧𝐢 𝐌𝐨𝐝𝐞𝐫, 𝐃𝐞𝐧𝐢𝐬 𝐁𝐞𝐠𝐚𝐧𝐨𝐯𝐢č, 𝐇𝐞𝐢’𝐀𝐧 …
𝐏𝐞𝐭𝐞𝐫 𝐒𝐦𝐫𝐝𝐞𝐥 in Ž𝐢𝐠𝐚 𝐒𝐦𝐫𝐝𝐞𝐥 sta kot člana ritem sekcij raznovrstnih skupin že vrsto let izjemno dejavna na slovenski in tuji glasbeni sceni - tako z 𝐖𝐂𝐊𝐃 𝐍𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 in 𝐇𝐞𝐢’𝐀𝐧 kot tudi v sodelovanju s pomembnimi imeni, kot so 𝐉𝐮𝐫𝐞 𝐏𝐮𝐤𝐥, 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐨 𝐂𝐡𝐮𝐫𝐧𝐜𝐡𝐞𝐭𝐳, 𝐃𝐞𝐧𝐢𝐬 𝐁𝐞𝐠𝐚𝐧𝐨𝐯𝐢č, 𝐈𝐠𝐨𝐫 𝐌𝐚𝐭𝐤𝐨𝐯𝐢č, 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐉𝐮𝐤𝐢č, 𝐓𝐨𝐧č 𝐅𝐞𝐢𝐧𝐢𝐠 in skupinami, kot so 𝐎𝐤𝐮𝐬𝐭𝐢č𝐧𝐢, 𝐕𝐚𝐳𝐳, 𝐑𝐨𝐤 𝐙𝐚𝐥𝐨𝐤𝐚𝐫 𝐓𝐫𝐢𝐨, 𝐌𝐚𝐥𝐢𝐧𝐞, 𝐍𝐚𝐳𝐳𝐚𝐫𝐞𝐧𝐨 𝐙𝐚𝐜𝐜𝐨𝐧𝐢 𝐓𝐫𝐢𝐨 itd. Učila sta se od velikih jazzovskih mojstrov, kot so 𝐆𝐫𝐞𝐠𝐨𝐫𝐲 𝐇𝐮𝐭𝐜𝐡𝐢𝐧𝐬𝐨𝐧, 𝐒𝐡𝐚𝐢 𝐌𝐚𝐞𝐬𝐭𝐫𝐨, 𝐂𝐡𝐚𝐫𝐥𝐞𝐬 𝐀𝐥𝐭𝐮𝐫𝐚, 𝐉𝐨𝐞𝐥 𝐑𝐨𝐬𝐬 in 𝐊𝐮𝐫𝐭 𝐑𝐨𝐬𝐞𝐧𝐰𝐢𝐧𝐤𝐞𝐥.
Sta prejemnika nagrade 𝐇𝐄𝐌𝐈 - (The Hub for the Exchange of Music Innovation), ki jo podeljuje Evropska iniciativa za podporo umetnikom in glasbenim strokovnjakom iz srednje in jugovzhodne Evrope (𝐂𝐒𝐄𝐄), zlatih plaket na državnem tekmovanju 𝐓𝐞𝐦𝐬𝐢𝐠 in strokovnega priznanja 𝐙𝐥𝐚𝐭𝐚 𝐩𝐢šč𝐚𝐥, ki ga kulturno-umetniško društvo Zlata piščal podeljuje za izjemne dosežke na področju slovenske popularne glasbe.